Як вибрати перетворювач напруги якісний та як вчинити правильно?

На ринку представлений широкий асортимент перетворювачів, як у сегменті DC/DC конверторів, так і DC/AC інверторів. Для початку необхідно розібрати, що таке «конвертор», він же «перетворювач» або «конвертЕр» — обидва правильні варіанти написання.

Конвертор – це пристрій перетворення постійної (DC) напруги на постійну (DC) напругу. Інвертор (інвертер) – це пристрій перетворення постійної (DC) напруги на змінну (AC) напругу.

Якщо треба купити понижуючий перетворювач напруги 24/12 або підвищуючий перетворювач напруги 12/24, перш за все варто звернути увагу на такі поняття, як вихідний максимальний струм (I max) та номінальний (постійний) струм (I nom). Часто недобросовісні виробники та торговці, у характеристиці пристрою вказують лише максимальний струм, але цей показник говорить про те, що перетворювач може працювати протягом нетривалого часу – 2-5 хвилин. Номінальний струм вказує на те, що перетворювач напруги може працювати постійно, тобто видавати постійний необхідний струм для ефективної роботи обладнання, що підключається. Це головні характеристики, на які слід звертати увагу при купівлі перетворювача. Відповідно, таке ж правило застосовується до вихідної потужності (W / Вт).

Преобразователь Напряжения 12-24 15(25)А

Важлива характеристика перетворювача – це його охолодження. Часто виробники намагаючись знизити собівартість продукції, економлять на якості пристрою, застосовуючи «легкі» алюмінієві корпуси чи металеві або пластмасові із вбудованим вентилятором обдування. Недолік такого корпусу – слабка тепловіддача. Відповідно корпус нагрівається як праска, від чого виходять з ладу електронні компоненти й перетворювач «згорає».

Преобразователь Напряжения 24-12 34(60)А Ip67

Мінус вентилятора – він шумить і з часом ламається, відбувається аналогія як із «легким» алюмінієвим корпусом. Тому слід вибирати перетворювач у якого значний алюмінієвий корпус з ребристою поверхнею або корпус з алюмінієвим радіатором. Чим більша площа поверхні, тим ефективніше відбувається тепловіддача. Якщо все ж таки є вентилятор, то необхідно вибирати з підшипником Vapo - такий служитиме набагато довше.

Додатково слід звернути увагу на якість електронних компонентів, захист від перевантажень та наявність запобіжника, який є обов'язковою умовою, оскільки якщо не спрацює електронний захист, то запобіжник спрацює — перегорить та обірве ланцюг замикання. Якщо наявність різних захистів від перевантажень та запобіжника видимі показники якості пристрою, тобто невидимі, це стосується електронних компонентів, їхня якість залишається на совісті виробника. Найчастіше у виробництві використовуються електронні компоненти комерційного типу замість індустріального, знову ж таки, щоб заощадити на собівартості. Тому покупець повинен розуміти, що якісний перетворювач не може бути дешевим.

Враховуючи перераховані вище характеристики, покупець зможе зробити правильний вибір та купити якісний перетворювач напруги.