Підвищуючий перетворювач напруги 12-24 В.

На що слід звернути увагу при купівлі.

Підвищуючи імпульсні перетворювачі 12-24 В. є два типи: двотактні перетворювачі напруги з відведенням від середини обмотки трансформатора, що працюють за схемою «push-pull» і які працюють по дросельній схемі «boost converter». Дросельні підвищуючі перетворювачі ширше представлені на ринку за рахунок простішої принципової схеми і низької собівартості, ніж трансформаторні перетворювачі. Корпус такого пристрою невеликих розмірів виготовлений з міцного алюмінію, але при всіх перевагах, дросельні перетворювачі мають один недолік - низька номінальна потужність до 340 Вт, що відповідає номінальному струму на виході 14А. Однак такої постійної потужності вистачає для підключення пристроїв з невисоким споживанням номінального струму, наприклад 24-вольтові повітряні автономні опалювачі для обігріву салону мікроавтобуса з напругою бортової мережі 12В.

Важливим параметром підвищуючого перетворювача — тепловіддача його корпусу. Він повинен мати масивний радіатор або збільшену площу ребристої поверхні корпусу для охолодження дроселя або трансформатора і силових електронних компонентів — транзисторів та діодів.

Transformator

Підвищуючі двотактні трансформаторні перетворювачі 12-24 мають більш ускладнену принципову схему перетворення, в якій ККД в рази більше щодо дросельної схеми і збільшеними габаритами корпусу, відповідно і більш високою собівартістю, ніж дросельні перетворювачі. Завдяки таким характеристикам трансформаторні перетворювачі не такі чутливі до високого максимального імпульсного струму, що витримують стрибки майже в два рази перевищують показник номінального струму на відміну від дросельного типу перетворювачів. Це робить їх роботу ефективною та надійною при підключенні обладнання, що вимагає постійного високого номінального струму.

Якщо при підключенні 24-вольтового обладнання з невисоким споживанням постійного струму, наприклад до 8А, корпус може мати невеликі розміри і його буде достатньо для охолодження, з чим дросельний перетворювач легко впорається, але якщо необхідно підключити обладнання з номінальним струмом споживання 10А і вище, а це завдання посилена трансформаторному перетворювачу, тоді слід пам'ятати про принцип охолодження корпусу перетворювача.

Більш детально про охолодження корпусу та яка різниця між номінальним (постійним) струмом та максимальним струмом можна прочитати у статті «Виграш якості».